کد خبر: ۲۳۰۹
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۴
سرویس انتخابات:
از میان 290 نفر نماینده مجلس نهم، 198 نفرشان دیگر نتوانستند به مجلس دهم راه یابند. 69 نفر ابقا شده و 23 نفر هم به مرحله دوم راه یافته‎اند.

 "خبر نورآباد" سرویس انتخابات:نسرين وزيري: اگرچه تعداد محدودي از آنها ديگر ثبت نام نکرده و يا رد صلاحيت شدند اما عموما پس از مشارکت در امر کانديداتوري با پاسخ منفي اهالي حوزه انتخابيه شان روبرو شدند.

ابقاي تنها 24 درصد از نمايندگان را تنها در مجالس ششم و هفتم شاهد بوديم که ترکيب نمايندگان نسبت به دور پيش از آن دچار تغييرات عديده و عمده شد. اگرچه در حال حاضر برخي اصرار دارند که مجلس دهم را «اصولگرا» بدانند، اما اين حجم تغيير که نمونه مشابهش را در گذشته شاهد بوديم، مويد سخنان آنان نيست. مگر آنکه از 21 نماينده مجلس نهم که به مرحله دوم راه يافته اند، تماما يا بخش زيادي از آنها در آن مرحله پيروز شوند.

جدول زير ميزان تغييرات در هر يک از مجالس گذشته را نشان مي دهد:

 

از دوره‌​ای به دور بعد

تعداد نمایندگان ابقاشده در دور بعد

درصد نمایندگان ابقا شده

درصد تغییر نمایندگان

از مجلس اول به دوم

106 نفر

39

61

از مجلس دوم به سوم

103 نفر

38

62

از مجلس سوم به چهارم

87 نفر

32

68

از مجلس چهارم به پنجم

104 نفر

39

61

از مجلس پنجم به ششم

70 نفر

24

76

از مجلس ششم به هفتم

70 نفر

24

76

از مجلس هفتم به هشتم

107 نفر

37

63

از مجلس هشتم به نهم

101 نفر

35

65

از مجلس نهم به دهم

69 نفر

24

76

 

براي آنکه از تغييرات در مجلس دهم به نسبت مجلس نهم آگاه شويد، مي توانيد به جدول زير مراجعه کنيد:

 

استان/ حوزه انتخابیه

اسامي نمايندگان مجلس نهم

وضعيت در مجلس دهم

اهر و هریس:

آذربایجان شرقی

عباس فلاحي باباجان

حذف شد

بستان‌آباد:

غلامرضا نوذري

حذف شد

بناب

محمد باقري بناب

حذف شد

تبریز، اسکو و آذر شهر

مسعود پزشکيان

عليرضا منادي سپيدان

محمدحسين فرهنگي

ميرهادي قره سيد

رضا رحماني

محمد اسماعيل سعيدي

ابقا شد

به مرحله دوم راه يافت

به مرحله دوم راه يافت

حذف شد

حذف شد

حذف شد

سراب

مهناز بهمني

حذف شد

شبستر

علي عليلو

به مرحله دوم رفت

کلیبر و هوراند

ارسلان فتحي پور

حذف شد

مراغه و عجب شیر

مهدي دواتگراي

به مرحله دوم راه یافت.

مرند و جلفا

محمد حسين نژاد

به مرحله دوم رفت.

ملکان

شهروز افخمي

حذف شد

میانه

محمدعلي مددي

سيد بهلول حسيني

حذف شد

حذف شد

هشترود و چاراویماق

غلامحسين شيري

حذف شد

ورزقان

دهقان الله وردي

حذف شد

 ارومیه

آذربایجان غربی

نادر قاضي پور

جواد جهانگيرزاده

عابد فتاحي

ابقا شد

حذف شد

حذف شد

بوکان

محمد قسیم عثمانی

محمد قسیم عثمانی

خوی

سرشت و پیرانشهر

مويد حسيني صدر

حذف شد

سلماس

 

علی‌اکبر آقایی مغانجوقی

حذف شد (درگذشت)

ماکو و چالدران

محمد عليپور

حذف شد

مهاباد

عثمان احمدي

حذف شد

میاندوآب،

تکاب و شاهین دژ

روح الله بيگي

مهدي عيسي زاده

حذف شد

حذف شد

نقده و اشنویه

عبدالکریم حسین زاده

ابقا شد

اردبیل، نمین، سرعین و نیر

اردبیل

منصور حقيقت پور

کمال الدين پيرموذن

مصطفي افضلي فرد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

پارس آباد و بیله سوار

حبيب برومد

حذف شد

خلخال و کوثر

جليل جعفري بنه

حذف شد

گرمی

ميرقسمت موسوي

حذف شد

مشکین شهر

يونس اسدي

حذف شد

اردستان

اصفهان

احمد بخشايش اردستاني

حذف شد

اصفهان

حسن کامران

نيره اخوان

احمد سالک

عباس مقتدايي

حميدرضا فولادگر

حذف شد

حذف شد

ابقا شد

حذف شد

ابقا شد

چادگان، فریدون شهر و فریدن

محمدعلي اسفناني

حذف شد

خمینی شهر

محسن صرامي

حذف شد

خوانسار و گلپایگان

سيدمحمدحسين ميرمحمدي

حذف شد

سمیرم

مسعود پيرمراديان

حذف شد

شاهین‌شهر، برخوار و میمه

حسينعلي حاجي دليگاني

ابقا شد

شهرضا

عوض حيدرپور شهرضايي

حذف شد

فلاورجان

سیدناصر موسوی‌لارگانی

ابقا شد

قمصر و نطنز

محمد فيروزي

حذف شد

کاشان، آران و بیدگل

عباسعلي منصوري

حذف شد

لنجان

مجيد منصوري

حذف شد

مبارکه

علي ايران پور

حذف شد

نائین

سيدحميدرضا طباطبايي

حذف شد

نجف‌آباد

ابوالفضل ابوترابی

ابقا شد

ساوجبلاغ و طالقان

البرز

مفيد کيايي نژاد

حذف شد

کرج

عزیز اکبریان

محمد جواد کولیوند

ابقا شد

ابقا شد

ایلام، مهران، ایوان، سیروان، ملکشاهی و چرداول

ایلام

علي اکبر متين

احمد شوهاني

حذف شد

حذف شد

دهلران، دره‌شهر، آبدانان و بدره:

علي محمد احمدي

به مرحله دوم راه یافت.

دشتستان

بوشهر

سيدمهدي موسوي نژاد

حذف شد

کنگان، دیر و جم

شيخ موسي احمدي

حذف شد

دشتی و تنگستان

محمدمهدي پورفاطمي

حذف شد

بوشهر، گناوه و دیلم

عبدالحمید جميری

حذف شد

پاکدشت

تهران

فرهاد بشيري

حذف شد

تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر

غلامعلي حدادعادل

سيدعليرضا مرندي

سيدمحمدحسن ابوترابي فرد

مرتضي آقاتهراني

سيدمسعود ميرکاظمي

بيژن نوباوه وطن

اسماعيل کوثري

احمد توکلي

سيدمحمود نبويان

سيدمهدي هاشمي

محمدرضا باهنر

علي اصغر زارعي

فاطمه رهبر

عليرضا زاکاني

زههر طبيب زاده نوري

روح الله حسينيان

حسين مظفر

فاطمه آليا

مهدي کوچک زاده

غلامرضا مصباي مقدم

لاله افتخاري

محمدسليماني

حميد رسايي

مجتبي رحماندوست

مهرداد بذرپاش

حسين طلا

الياس نادران

حسين نجابت

عليرضا محجوب

علي مطهري

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

حذف شد

ابقا شد

ابقا شد

دماوند و فیروزکوه

حمیدرضا مشهدی عباسی

حذف شد

رباط کریم و بهارستان

ابراهيم نکو

به مرحله دوم راه يافت

شهریار، قدس و ملارد

حسين گروسي

به مرحله دوم راه يافت

ورامین و پیشوا

سید حسین نقوی حسینی

ابقا شد

 

 

 

اردل و فارسان

چهارمحال بختياري

حميدرضا عزيزي فارستاني

حذف شد

بروجن

اميرعباس سلطاني

حذف شد

شهرکرد

سيد سعيد زمانيان

حذف شد

لردگان

محمد جليل سرقلعه

حذف شد.

بیرجند و  درمیان

خراسان جنوبي

سیدمحمدباقر عبادی

ابقا شد

فردوس، سرایان، طبس و بشرویه

محمدعلي عبدالله زاده

حذف شد

قائنات

جواد هروي

حذف شد

نهبندان و سربیشه

مراد هاشم زهي

حذف شد

تربت حیدریه، مه ولات و زاوه

خراسان رضوي

ابوالقاسم خسروی

به مرحله دوم رفت

تربیت جام، تایباد و باخرز

غلامرضا اسداللهي

حذف شد

چناران

محمد دهقان

ابقا شد

خواف و رشتخوار

محمود نگهبان سلامی

ابقا شد

درگز

حسين محمدزاده

حذف شد.

سبزوار،جغتای، جوین و خوشاب

محمدرضا محسني سبحاني

رمضانعلي سبحاني

حذف شد

حذف شد

فریمان،سرخس

احمد سجادي

حذف شد

قوچان و فاروج

هادی شوشتری

ابقا شد

کاشمر،بردسکن و خلیل آباد

محمدرضا اسماعيل نيا

حذف شد

گناباد و بجستان

محمد رجايي

حذف شد

مشهد و کلات

اميرحسين قاضي زاده

سيد هاشمي بني هاشمي

نصرالله پژمانفر

جواد کريمي قدوسي

محمدحسين حسينزاده بحريني

ابقا شد

حذف شد

ابقا شد

ابقا شد

ابقا شد

نیشابور و فیروزه

حسين سبحاني نيا

علي مروي

حذف شد

حذف شد

اسفراین

خراسان شمالي

هادي قوامي

ابقا شد

بجنورد، مانه، جاجرم

موسي الرضا ثروتي

قاسم جعفري

حذف شد

حذف شد

شیروان

عبدالرضا عزیزی

ابقا شد

فاروج

هادی شوشتری

ابقا شد

آبادان

خوزستان

جواد سعدون زاده

محمد سعيد انصاري

سيد حسين دهدشتي

حذف شد

حذف شد

حذف شد

اندیمشک

سيدعيسي دارايي

حذف شد

اهواز و باوی

ناصر سوداني

سیدشکرخداموسوی

سید شریف حسینی

حذف شد

ابقا شد

ابقا شد

ایذه و باغملک

حجت الله درويش پور

حذف شد

بندرماهشهر، امیدیه و هندیجان

حبيب آقاجري

به مرحله دوم راه يافت

بهبهان

محمدباقر شريعت

حذف شد

خرمشهر

عبدالله سامری

ابقا شد

درفول

عباس پاپی زاده

ابقا شد

دشت آزادگان و هویزه

ناصر صالحي نصب

حذف شد

رامهرمز و رامشیر

شمس الله بهمني

حذف شد

شادگان

عبدالله تميمي

حذف شد

شوش

سید راضی نوری

ابقا شد

شوشتر و گتوند

سيدمحمد سادات ابراهيمي

حذف شد

مسجد سلیمان،لالی

اسماعيل جليلي

حذف شد

ابهر و خرمدره

زنجان

محمدرضا خان محمدی

به مرحله دوم راه یافت.

خدابنده

محمد موسوي سجاسي

حذف شد.

زنجان و طارم

محمد اسماعيلي

محسن عليمرداني

حذف شد

حذف شد

ماه نشان، ایجرود

رضا عبداللهي

حذف شد

دامغان

سمنان

عبدالرحمن رستميان

حذف شد

سمنان و سرخه

جواد خسروي

حذف شد

شاهرود

کاظم جلالي

ابقا شد (از حوزه انتخابيه تهران)

گرمسار

غلامرضا کاتب

ابقا شد

ایرانشهر، سرباز،دلگان

سيستان و بلوچستان

سعيد اربابي

حذف شد

چاه‌بهار، نیک شهر و کنارک

يعقوب جدگال

حذف شد

خاش،نصرت آباد،میرجاوه

حميدرضا پشنگ

حذف شد

زابل، زهک و هیرمند

سيدباقر حسيني

حليمه عالي

حذف شد

حذف شد

زاهدان

ناصر کاشاني

حسينعلي شهرياري

حذف شد

ابقا شد

سراوان،سیب

هديات الله ميرمراد زهي

حذف شد

آباده ، بوانات وخرم بید

فارس

رحیم زارع

ابقا شد

اقلید

الياس طاهري

حذف شد

پاسارگاد ، مرودشت و ارسنجان

محمدمهدی برومندی

ابقا شد

جهرم

محمدرضا رضايي کوچي

ابقا شد

داراب و زرین دشت

نبي الله احمدي

حذف شد

رستم و ممسنی

نوذر شفيعي

حذف شد

سپیدان

عنايت الله هاشمي

حذف شد

سروستان ، خرامه و کربال

داریوش اسماعیلی

ابقا شد

شیراز

ضرغام صادقي

جعفر قادري

احمدرضا دستغيب

سيدحسين ذوالنور

حذف شد

ابقا شد

حذف شد

حذف شد

فسا

محمدحسين دوگاني

حذف شد

فیروزآباد ، فراشبند و قیر و کارزین

نادر فريدوني

حذف شد

کازرون

شاهين محمدصادقي

حذف شد

لارستان ، گراش و مهر

جمشید جعفرپور

ابقا شد

لامرد و مهر

سيدموسي موسوي

حذف شد

نیریز و استهبان

محمد سقايي

حذف شد

بوئین زهرا

قزوين

روح الله جاني عباسپور

حذف شد

تاکستان

رجب رحماني

حذف شد

قزوین و آبیک

داود محمدی

مرتضي حسيني

ابقا شد

حذف شد

قم

قم

علي لاريجاني

ابقا شد

 

محمدرضا آشتياني عراقي

حذف شد

 

احمد اميرآبادي

ابقا شد

بیجار

کردستان

سيدمحمد بياتيان

حذف شد

سقز و بانه

محسن بيگدلي

ابقا شد

سنندج، دیوان دره و کامیاران

سالار مرادي

سيدحسن علوي

به مرحله دوم راه یافت

به مرحله دوم راه يافت

قروه و دهگلان

حامد قدرمرزي

حذف شد

مریوان و سروآباد

اميد کريميان

به مرحله دوم راه يافت

بافت، رابر، ارزوئیه

کرمان

علي رضا منظري توکلي

حذف شد

بم، ریگان، فهرج و نرماشیر

موسي غضنفرآبادي

حذف شد

جیرفت و عنبرآباد

فرج الله عارفي

حذف شد

رفسنجان و انار

حسين آذين

حذف شد

زرند و کوهبنان

حسین امیری خامکانی

ابقا شد

سیرجان و بردسیر

شهباز حسن پور

حذف شد

شهربابک

حسين فتحي

حذف شد

کرمان و راور

محمدمهدي زاهدي

غلامرضا پور ابراهيمي

ابقا شد

ابقا شد

کهنوج، منوجان، روداب، فاریاب، قلعه‌گنج

محمدرضا اميري

حذف شد

اسلام‌آباد غرب

کرمانشاه

علي جليليان

حذف شد

پاوه

نعمت منوچهري

حذف شد

سنقر و کلیایی

محمد ابراهيم محمدي

حذف شد

قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب

سيدفتح الله حسيني

حذف شد

کرمانشاه

سعيد حيدري

عبدالرضا مصري

محمد رزم

به مرحله دوم راه يافت

ابقا شد

حذف شد

کنگاور و بیستون

وحيد احمدي

حذف شد

بویراحمد و دنا

کهگیلویه وبویراحمد

غلام محمد زارعي

حذف شد

کهگیلویه و بهمئی

سيدعلي بزرگواري

حذف شد

گچساران

غلامرضا تاج گردون

ابقا شد

رامیان و آزادشهر

گلستان

رضا صابري

حذف شد

علی‌آباد کتول

رحمت الله نوروزي

حذف شد

کردکوی، بندرترکمن و بندرگز

محمدجواد نظري مهر

حذف شد

گرگان و آق‌قلا

سيدعلي طاهري

عيسي امامي

حذف شد

 به مرحله دوم راه يافت

گنبد کاووس

سليمان عباسي

حذف شد

مینودشت و کلاله

عبدالکريم رجبي

حذف شد

آستارا

گيلان

صفر نعيمي زر

حذف شد

آستانه اشرفیه

محمدحسين قرباني

ابقا شد

انزلی

حسن خسته بند

ابقا شد

تالش، رضوانشهر و ماسال

محمود شکری

ابقا شد

رشت

حسين تاميني ليچاني

غلامعلي جعفرزاده

جبار کوچکي نژاد

حذف شد

ابقا شد

به مرحله دوم راه يافت

رودبار

عطاء الله حکيمي

حذف شد

رودسر و املش

محمدمهدي رهبري

حذف شد

صومعه‌سرا

حميدرضا خصوصي

حذف شد

فومن

ناصر آشوري

حذف شد

لاهیجان و سیاهکل

ايرج نديمي

حذف شد

لنگرود

مهرداد بائوج لاهوتی

ابقا شد

الیگودرز

لرستان

محمدتقي توکلي

حذف شد

بروجرد

علاء الدين بروجردي

بهرام بيرانوند

به مرحله دوم راه يافت

حذف شد

پلدختر

علي کائيدي

حذف شد

خرم آباد

ايرج عبدي

ابراهيم آقامحمدي

حذف شد

حذف شد

درود و ازنا

عباس قائد رحمت

حذف شد

سلسله و دلفان

حجت الله خدايي سوري

حذف شد

کوهدشت

الله يار ملکشاهي

ابقا شد

آمل و لاهیجان

مازندران

عزت الله یوسفیان ملا

ابقا شد

بابل

علي اکبر ناصري

حسين نيازآذري

حذف شد

به مرحله دوم راه يافت.

بابلسر و فریدونکنار

مقداد نجف نژاد

حذف شد

رامسر، تنکابن، عباس‌آباد

شمس‌الله شریعت‌نژاد

ابقا شد

ساری

سيدرمضان شجاعي کياسري

محمد دامادي

حذف شد

ابقا شد

قائمشهر، سوادکوه و جویبار

سيدهادي حسيني

کمال علي پور

حذف شد

به مرحله دوم راه يافت.

نکا، بهشهر و گلوگاه

احمدعلي مقيمي

حذف شد

نوشهر و چالوس

قاسم احمدي لاشکي

ابقا شد

نور و محمود‌آباد

عبدالوحيد فياضي

حذف شد

اراک، کمیجان و خنداب

مرکزي

عباس رجايي

محمد حسين آصفري

حذف شد

ابقا شد

تفرش، آشتیان و فراهان

عباس صلاحي

حذف شد

خمین

محمد ابراهيم رضايي

ابقا شد

دلیجان و محلات

علیرضا سلیمی

ابقا شد

ساوه و زرندیه

شهلا میرگلوبیات

به مرحله دوم راه يافت.

شازند

قاسم عزيزي

حذف شد

بندر لنگه، بستک، پارسیان

هرمزگان

احمد جباري

به مرحله دوم راه يافت

بندرعباس، هرمز، قشم، ابوموسی

محمد آشوري تازياني

منصور آرامي

ابوالقاسم جراره

ابقا شد

حذف شد

حذف شد

میناب، جاسک و سیریک

سيدعبدالکريم هاشمي

حذف شد

اسدآباد

همدان

بهروز نعمتي

ابقا شد (از حوزه تهران)

بهار و کبودرآهنگ

محمدعلی پورمختار

ابقا شد

تویسرکان

کاظم سليمي

حذف شد

رزن

عطالله سلطاني صبور

به مرحله دوم راه يافت.

ملاير

علي نعمت چاردولي

احمد آريايي نژاد

حذف شد

حذف شد

نهاوند

مهدي سنايي

حذف شد

همدان

امير خجسته

ابراهيم کارخانه

ابقا شد

حذف شد

اردکان

يزد

محمدرضا تابش

ابقا شد

تفت و میبد

سيدجلال يحيي زاده

حذف شد (درگذشت)

طبس

محمدعلي عبدالله زاده

حذف شد

مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم

عباس زارع زاده مهريزي

حذف شد

یزد و صدوق

محمدصالح جوکار

حذف شد

زرتشتيان

اقليت هاي مذهبي

اسفنديار بختياري

ابقا شد

کليميان

سيامک مره صدق

ابقا شد

ارامنه شمال

کارن خانلري

ابقا شد

ارامنه جنوب

روبرت بگلريان

حذف شد

آشوري کلداني

يوناتن بت کليا

ابقا شد

منبع: خانه ملت
مطالب مرتبط
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
نظرشما
نام:
ایمیل:
با وارد کردن ایمیل، انتشار یا عدم انتشار این نظر به صورت خودکار اطلاع داده خواهد شد.
* نظر: